DZDSOFT

Mobil Uygulama Geliştirme

Gelişen ve değişen teknoloji ile beraber web ve mobil uygulamaları, varlık sürdürme, iş geliştirme, pazarlama, satış artırma ve aktif iletişim kurma platformlarını farklılaştırmaktadır.
 
İşletmelerin iş takibini kolay ve sorunsuz yapılabilmeleri ve operasyonel maliyetlerden tasarruf edilebilmeleri için DZDSoft olarak kurum ve işletmelerin ihtiyaçlarına uygun IOS ve Android uygulamaları geliştiriyoruz.
 

Mobil uygulama geliştirme, akıllı telefon veya tablet bilgisayarlar gibi mobil cihazlar için donanım ve ürün özelliklerinden yararlanarak optimize edilmiş bir yazılım oluşturulması ve geliştirilmesi anlamına gelmektedir. Mobil uygulama, ağ bağlantısı kurarak çalışabildiği için mobil uygulama geliştirme işlemi, yüklenebilir yazılım paketleri (kod, ikili dosyalar, varlıklar vb) oluşturmayı, bir API (Uygulama programlama arayüzü) ile veri erişimi ve hedef cihazlarda test etmeyi içermektedir.

En basit uygulamalar, PC tabanlı uygulamaları bir mobil cihaza taşımakla olurken bazı uygulamalar ise sınırlarından ve avantajlarından yararlanarak özel olarak uygulama geliştirmeyi içermektedir. (Örn. konum tabanlı uygulamalar)

Yerel Mobil Uygulamalar

Android ve IOS gibi cihazın işletim sisteminde doğrudan çalışabilir. Platform sahibinin sağladığı programlama dilinde ve normlarında yazılır.

Karma (Hibrit) Mobil Uygulamalar

JavaScript, CSS ve HTML5 gibi standart web teknolojileriyle oluşturulur ve uygulama yükleme paketleri olarak yazılır. Yerel uygulamaların aksine, Apache Cordova aracılığıyla yerel cihaz API’leri için bir tarayıcı ve köprü sağlayan bir web kapsayıcısı üzerine çalışır.

Platformlar Arası Uygulamalar

Cihazın işletim sisteminde çalışan yerel bir uygulamada derlenir. Farklı norm ve programlama dillerinde yazılabilir. Farklı norm ve programlama dillerinde yazılabilir.

Aşamalı Web Uygulamaları

Geleneksel mobil uygulama geliştirmeye alternatif bir yaklaşım sunar. PWA’lar (ileri web uygulaması) uygulama benzeri bir kullanıcı deneyimi sağlamak için çevrimdışı çalışabilir. Arka plan işlemleri, cihaz ana ekranına bağlantı ekleme ve tarayıcı özelliğini kullanan web uygulamalarıdır.

DZDSOFT

MAKALELER

Gelişen ve Değişen Teknoloji ile Farklılaşan Mobil Uygulamalar
28May

Gelişen ve Değişen Teknoloji ile Farklılaşan Mobil Uygulamalar

Gelişen ve değişen teknoloji ile beraber web ve mobil uygulamaları, varlık sürdürme, iş geliştirme, pazarlama, satış artırma ve aktif iletişim kurma platformlarını farklılaştırmaktadır. Mobil uygulama geliştirme, akıllı telefon veya tablet bilgisayarlar

DZDSOFT

Detaylı bilgi almak için uzman IT personelimiz ile iletişime geçiniz.

Bize Ulaşın

İş planlarınızın detaylıca analiz edilmesi, değerlendirilmesi ve hayata geçirilmesi için mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. E-posta iletilerinize en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

İletişim Formu

Özel ve kurumsal yazılım, mobil uygulama, sistem entegrasyonu, web sitesi tasarımları ve e-ticaret yazılımları için formu doldurunuz.